ASO czy stacja diagnostyczna?

Author: celicjusz
29.5.2015

Każdego, kto chce sprzedać swój samochód bez zbędnych korowodów zapraszamy na naszą stronę www. Gotówka od ręki i błyskawiczna transakcja!

Stacje diagnostyczne sa zwykle mniej kosztowne i oferują mechanicznebadanie stanu technicznego, typu test zawieszenia wozu, test hamulców, sprawdzenie składu spalin, ustawienia świateł itp. O ile chodzi o zawieszenie, to po skończonym teście dostaniesz wykaz informacją o stanie zużycia. Istotny drobiazg jest taki, ze test amortyzatorów jest wykonany na tak zwanych „trzepakach”, to jest specjalnej maszynie, jaka fizycznie bada jakość zawieszenia.

ASO

Mrowie ludzi przed końcowa decyzja o zakupie auta używanego, postanawia zajechać wybranym autem na stacje diagnostyczna albo do Autoryzowanej Stacji Obsługi.

W Autoryzowanej Stacji Obsługi zwykle poniesiemy większe koszty, jednak mamy możliwość podpięcia naszego samochodu, który sprawdzi poprawność pracy systemów. Dodatkowo możemy sprawdzić przeszłość serwisowa pojazdu w oparciu numeru identyfikacyjnego samochodu. Niestety większa część ASO nie ma oprzyrządowania do sprawdzania zużycia zawieszenia („trzepaków“).

Jak widać, stacje diagnostyczne bardziej nadają się do przebadania pojazdu pod względem części mechanicznej, ASO z drugiej strony pod względem elektroniki i historii samochodu.

Stacje Kontroli Pojazdów

Który wybór lepszy?
Comments are closed.