Automatický kávovar, na kapsle, pákový aneb jaký je tím ideálním pro vás

Milujete kávu s mléčnou pěnou? Stačí vám silná černá káva, která bude rychle připravená? Patříte-li mezi milovníky kávy, jistě se vám bude doma hodit kávovar. Jaký však zvolit, aby byly všechny vaše požadavky na přípravu kávy splněny?

Kávovar na kapsle

Jednou z možností je pro vás kávovar na připravené kapsle. Výhodou tohoto typu kávovaru je jistě nízká pořizovací cena stroje a rychlost přípravy kávy. Velkou nevýhodou je však to, že z tohoto typu kávovaru nezískáte tak kvalitní kávu a prodraží se vám i nákup kapslí, které jsou navíc neekologické. Jedna káva vás totiž vyjde v průměru na 9 Kč, a to není ani tak kvalitní.

Automatický kávovar

Automatický kávovar má vyšší pořizovací cenu, ale vykouzlí vám kvalitní kávu velmi rychle. Sám si totiž kávová zrna namele a nepotřebujete tedy mlýnek. Náročnější na údržbu, jelikož musíte pravidelně vysypávat zásobník, ale jinak se kávovar čistí sám. Je obohacen i o trysku na přípravu mléčné pěny.

Pákový kávovar

Třetí volbou je pro vás pákový kávovar, který je dražší a musíte k němu mít kvalitní mlýnek na kávu. Připravit si však může kávu přesně podle sebe a s šikovností se můžete přiblížit i kávě podávané v kavárnách.