Betonový plot si nachází stále více příznivců

Každý majitel nemovitosti či pozemku hledá způsob, jakým jej ochránit před nechtěnými návštěvníky. Jednou z možností je i plot. V současné době je výběr poněkud široký. Ploty se vyrábějí  z kovu, betonu, plastu či dřeva. Někdo používá kombinaci více druhů materiálů a někdo klasický plot ještě doplní plotem živým. Stále častěji se začínáme setkávat s ploty betonovými.

Proč právě betonové ploty?

Nyní si možná někdo povzdychne, že betonový plot je jen kus betonu, není to však pravda. Pokud zvolíte vhodnou variantu betonového plotu, dokáže být skvělým doplňkem a někdy dokonce i dominantou zahrady či domu. Pokud je plot vzorovaný, působí velmi honosným dojmem. Také si můžete nechat postavit betonový plot v podobě skály, břidlice či mozaiky. Takto vybudovaný plot navozuje pocit dokonale přírodního původu. Kromě toho plot nepotřebuje žádnou zvláštní péči a nabízí i dlouhou životnost.Také tlumí veškeré zvuky z okolí a je dobrou ochranou proti prašnosti.

V případě, že vás betonové ploty oslovily, tak navštivte stránky ploty.la, kde se dozvíte potřebné informace.

Výroba a montáž betonových plotů

Základ betonového plotu tvoří betonové desky a betonové sloupky s drážkami. Sloupky se upevňují do země a do jejich drážek se pak vkládají betonové desky.

Při výrobě jednotlivých dílů se používá pouze vysoce kvalitní druh betonu a pro jeho odolnost a pevnost se do něj ještě přidává kamenivo a ocelová armatura. Díky tomu je celý plot velmi stabilní a odolá i nepříznivým povětrnostním podmínkám.

Máte-li pocit, že je plot nepropustný, můžete si vybrat některou z variant, v nichž není plot po celé své délce stejně dlouhý a vysoký. V přední části, u vstupu na pozemek, se mohou zařadit ozdobné sokly, i vrchní zakončení jednotlivých desek může být různě vzorováno. Betonový plot lze doplnit i o další zajímavé prvky.