Díky těmto změnám budete žít šetrněji vzhledem k životnímu prostředí i vašim financím

Některé změny, které můžete změnit ve vašich domácnost, dokážou divy. Jaké z nich vám ušetří peníze a jsou ohleduplné k životnímu prostředí?

Co je potřeba vyměnit?

Klasické žárovky vyměňte za úsporné a staré spotřebiče za nové. Zvláště starší spotřebiče, které mají energetickou třídu B, mají velkou spotřebu energie. Zainvestujte raději do nového spotřebiče, který dnes může mít i třídu A +++. Investice se vám během prvních pár let rychle vrátí.

Spotřeba vody

Naše domácnosti začínají spotřebovávat čím dál více vody, což se projevuje i v životním prostředí. Snažte se proto mýt kratší dobu, na kohoutky si pořiďte speciální regulátory, které proud vody roztříští, poteče ji tedy méně, ale vy to nepoznáte. Podobné regulace můžete umístit do záchodové nádobky. Snažte se také zapínat pračku, až bude dostatečně plná a podobně také myčku na nádobí.

Jednoduché triky

Vařte také konvici jen s takovým množstvím vody, kterou zkutečně využijete. Vodu, která vám zbude ve flašce z tenisu, raději nalijte do květin, ne do dřezu. Hledejte způsoby, jak ušetřit vaši peněženku i životní prostředí.