Hledáte kvalitní dřevoobráběcí stroje? Obraťte se na Konel Zlín

Dřevo je materiál, který je velmi oblíbený a to díky výhodám, které svému uživateli nabízí. Lze jej využít jak pro exteriér, tak pro interiér. Je důležitou součástí staveb. Majitelé zahrad jej využívají nejen jako materiál pro ploty, ale také pro stavbu pergoly či altánku. Velmi často se setkáváme se dřevem v podobě zahradního nábytku. A proč je dřevo tak oblíbené?

Jaké výhody nabízí dřevo jako stavební materiál?

Jedná se o jeden z nejstarších přírodních materiálů, který používali již naši předkové. Je to materiál dostupný, pro jehož výrobu není potřeba žádná energie, svému uživateli tak šetří náklady, které vznikají při výrobě jiných materiálů. Je to materiál dokonalého vzhledu, který se velmi snadno upravuje pro další využívání. Setkáme se s ním ve formě obkladů, podlah nebo dalších doplňků. Interiér, kde je využito dřevo, působí útulným dojmem. Také exteriéru vdechne příjemný vzhled.

Pro opracování dřeva je však potřeba využívat specifické stroje. Ty nabízí společnost Konel Zlín. V nabídce společnosti naleznete jak stroje dřevoobráběcí, tak i jednoúčelové stroje, stroje pro průmysl automobilový, gumárenský či masný. Kompletní nabídku si můžete prohlédnout na webových stránkách konel-zlin.cz.

Stroje pro obrábění dřeva

Dřevoobráběcí stroje společnosti Konel se zaměřují na různé druhy činností. Mají za úkol měření a regulaci pořezové rychlosti linek, měří velikost řezaného materiálu a hlídají velikost hoblin, umí třídit nařezaný materiál, řídí nakulování klád, optimalizují otáčky katru pro zvýšení třídy jakosti štěpek, řídí odkorňovací linky. Společnost zajišťuje také servis stávajících strojů, vizualizace procesů na počítačích i dotykových operátorských panelech, archivuje data a nabízí vzdálenou správu pomocí GSM modemu, ViFi, Ethernetu nebo TCP/IP.

Tip pro vás:

Linka na zpracování dřeva zajišťuje nakulování klád, hlídá velikosti hoblin, zajistí řezání dřeva na desky, které následně roztřídí. Díky vizualizaci na PC můžete sledovat denní normy, archivovat data a v neposlední řadě vytvářet i pracovní výkazy.