Hubnout se dá i zdravě

Zdá se vám, že vaše váha neodpovídá vašim představám? Užitečným pomocníkem pro vás může být BMI kalkulačka. Můžete ji využít i online na portálu pestryjidelnicek.cz. Naleznete zde připravenou tabulku, do níž zadáte potřebné údaje a hned zjistíte, jak si stojíte.

Kalorické tabulky jako pomocník při hubnutí

Pokud chcete hubnout nebo si svoji váhu udržet, je potřeba zajistit rovnováhu energetického příjmu a výdeje.

Kalorické tabulky obsahují přehled základních potravin a jejich energetických hodnot. Kromě toho zde také naleznete údaje o zastoupení a množství vitamínů, bílkovin, sacharidů a tuků. Kalorické tabulky fungují i online a díky tomuto faktu nemusíte zdlouhavě zkoumat obsah jednotlivých složek v potravinách. Potřebné údaje si nejprve vyhledáte v klidu a pohodlí domova a teprve pak můžete směle vyrazit na nákupy.

Díky kalorickým tabulkám lze velmi snadno sledovat váš každodenní energetický příjem. Ten je důležitý pro hubnutí.

Zdravý jídelníček jako dokonalá podpora

Pokud chcete zhubnout nebo si udržet svoji dosavadní váhu, je potřeba se zaměřit nejen na pohybovou aktivitu, ale také na jídelníček. Jestliže nezměníte dosavadní způsob stravování, který vedl k vaší nespokojenosti s váhou, pak můžete cvičit, ale hubnout nebudete.Pokud si nejste jisti, jaké potravina a jaká jídla jsou pro vás ideální, nechte si sestavit zdravé recepty od odborníků. V žádném případě se nemusíte trápit hlady. Velký přehled nejen zdravých receptů, ale také ingrediencí naleznete na portálu pestryjidelnicek.cz. Recepty i ingredience jsou přehladně uspořádány do jednotlivých kategorií. Díky tomu naleznete velmi snadno vše potřebné. Dokonce si můžete i zamlsat. V kategorii Dezerty a sladkosti naleznete celou řadu zajímavých a méně známých receptů vhodných pro zdravé mlsání.