Přepravní kontejnery mají mnoho využití

Lodní kontejnery jsou známé především ze snímků z moře, kde v nich přepravní společnosti uchovávaly zboží. Lodní přepravní a skladové kontejnery jsou vyrobeny z velmi odolných materiálů, proto nemají problém odolat těžkým podmínkám a nevyzpytatelnému počasí, které na moři vládne. Těchto vlastností lze využít i při běžných situacích na souši. Ať už se stěhujete, potřebujete vytvořit zázemí pro zaměstnance nebo potřebujete kiosek na jednorázovou akci, je pronájem kontejnerů ideální volbou.

Při jakých příležitostech lze využít pronájem kontejnerů?

Když si představíte skladový kontejner, zřejmě vás jako první napadne možnost skladování a přepravy. To je samozřejmě nejčastější použití, ale ani zdaleka jediné. Vzhledem k tomu, že pronájmy jsou krátkodobější a levnější, nabízejí pronajaté kontejnery agilní řešení pro všechny druhy obchodních a logistických scénářů.

Jak skladovací kontejnery efektivně využít:

  • Při pracích na staveništi, kdy je třeba ukrýt materiál či nářadí. Pro větší bezpečnost je často využívám pronájem oplocení.

  • Stejné využití mohou mít kontejnery v zemědělství. Kromě toho mohou být využity jako sklad zásob.

  • Skladové kontejnery mohou mít i osobní využití, například při stěhování.

  • Kontejnery lze využít jako kiosek či zázemí pro provozovatele kulturních akcí. Nutní je také zajistit pronájem mobilních toalet.

Výběr místa a příprava na pronájem skladovacích kontejnerů

Důležitým faktorem, než si pronajmete svůj kontejner, je to, kam jej umístíte a jak potřebujete připravit místo. Přepravní kontejnery jsou extrémně těžké a kamiony, které je doručují, jsou ještě těžší. Proto musíte vybrat suchý, tvrdý a rovný povrch.

Cementové desky, parkoviště a zhutněný štěrk mohou vytvořit vynikající místa pro skladování kontejnerů. Rovný povrch je nesmírně důležitý, protože nepravidelná výška může bránit otevření dveří kontejneru. Jakákoli vlhkost na staveništi může v průběhu času korodovat podlahu nebo stěny kontejneru – nemluvě o tom, že dodávkový vůz uvízne nebo poškodí váš majetek.