Proč je důležitá intimní hygiena?

Intimní hygiena by měla být součástí každodenní péče o naše tělo a každodenních hygienických návyků. Od klasické péče se však intimní hygiena liší, neboť intimní partie jsou oblast velmi citlivá a proto je pro ně potřeba používat prostředky speciálně určené. Jedná se o přípravky bez parfemace, s vhodným pH. Takové nabízí společnost Gynella. Naleznete zde jak přípravky určené pro prevenci, tak i takové, které pomáhají v případě zdravotních obtíží.

Vhodně zvolené prostředky a pravidelná a pečlivá intimní hygiena patří mezi velmi důležitá preventivní opatření, která pomáhají, aby se neobjevovala vaginální mykóza.

Intimní hygiena jako prevence vaginální mykózy

Vaginální mykóza, nebo také kvasinková infekce, patří mezi onemocnění, s nimiž se během svého života setká velká většina žen. Jedná se o onemocnění objevující se v oblasti intimních partií. Mezi příčiny jeho vzniku patří nezdravý životní styl spojený s konzumací nevhodných potravin, stres, nevhodné oblečení a nesprávná intimní hygiena. Kvasinky způsobující toto onemocnění mají rády cukry, teplo a vlhko.

Intimní partie jsou velmi citlivé, pro jejich hygienu je tedy potřeba používat vhodné přípravky, které nezpůsobují podráždění, záněty nebo alergické reakce. Měly by být šetrné a bez parfemace. Takové naleznete na stránkách gynella.com. Vybrat si zde můžete některý z nabízených produktů určených pro běžnou intimní hygienu. Každý z nich obsahuje navíc kyselinu mléčnou, která podporuje vhodné pH právě v oblasti intimních partií, zajistí tak jejich dokonalou ochranu proti nežádoucím infekcím, je šetrná a podporuje udržení přirozené mikroflóry.

V případě, že se u vás vaginální infekce objeví a vy nemůžete navštívit ihned svého lékaře, můžete si zakoupit přípravky, které pomáhají v boji proti jejím nepříjemným příznakům.