Proč je důležité učit se více jazyků?

Již dlouho je známo, že učit se druhý jazyk je prospěšné. Ve skutečnosti tak přínosné, že mnoho škol začleňuje bilingvní vzdělávání. Je to proto, že bilingvní vzdělávání má kognitivní, sociální a zdravotní přínosy. Učení se více jazyků však není jen přínosem pro studenty ve třídě. Jak uvidíte, studium druhého (nebo třetího) jazyka je investicí do vaší budoucnosti, bez ohledu na váš věk či vzdělání.

Zlepší se vaše kreativita

I když se to zdá zvláštní, studium jazyků může také zvýšit kreativitu. Naučit se spojovat nová slova, abyste mohli efektivně komunikovat, vyžaduje, abyste používali mozek podobným způsobem, jako když tvoříte kreativní myšlenky. Například studium jazyků vyžaduje objevování nových způsobů vyjadřování myšlenek a pocitů. Online jazykové kurzy vám v tom pomohou.

Zlepší vaše analytické dovednosti

Zvládnutí nového jazyka také zlepší vaše analytické dovednosti. Ti, kteří mluví více než jedním jazykem, mají schopnost zpracovávat informace logičtějším a rychlejším způsobem. Například, spíše než rozhodování na základě emocí, ti, kteří museli zvažovat rozhodnutí v cizím jazyce, dělali moudřejší rozhodnutí na základě analytického uvažování. To může také vysvětlovat, proč bilingvní studenti mívají v akademických testech lepší výsledky než jejich vrstevníci. Využijte kurzy v Praze online a zlepšete své analytické myšlení.

Zlepší funkce mozku

Když pracujete na tom, abyste se naučili další jazyk, v podstatě procvičujete své mozkové svaly. Zlepšují se vaše kognitivní schopnosti. Tvrdá práce, abyste se naučili nový jazyk, posílí vaši schopnost soustředit se, zapamatovat si látku a porozumět jí.
Naučení se druhého jazyka může posílit výkonné řídicí centrum vašeho mozku – centrum, které pomáhá řídit vaše kognitivní procesy. Druhý jazyk nabízí výkonnému řídicímu centru silný cvičební režim, který je v konečném důsledku efektivnější.
Navíc jsou starší občané povzbuzováni, aby se naučili další jazyk, protože mnohojazyčnost přímo souvisí s poklesem demence.