Proč se používá fotopast k ochraně majetku?

Když se mluví o fotopastech, mnoho lidí si vybaví malá maskovaná zařízení, která jsou rozmístěná v lesích, kde monitorují výskyt zvířat. Fotopasti jsou skvělými pomocníky v rukou zoologů, přírodovědců, myslivců, lovců, ale i ochránců přírody. S jejich pomocí se daří prokázat i výskyt mnoha vzácných tvorů. Velký zájem je o fotopasti nejen z hlediska sledování zvířat, ale i pro ochranu majetku.

Fotopast, která střeží váš pozemek

Nejprve je potřeba si přiblížit, jak vlastně fotopast funguje. Tento malý přístroj se umístí na strom, kde nenápadně vyčkává, dokud se nepřiblíží jakýkoliv živý tvor jeho přítomnost dokáže zjistit díky citlivému PIR čidlu, které reaguje na tepelný pohyb. Když přítomnost zvířete nebo člověka zaregistruje, ve zlomku vteřiny ho vyfotí. Kvalitní fotopasti Bunaty disponují neviditelným nočním přísvitem, takže dokáží pořídit kvalitní snímky i v nočních hodinách, aniž by si toho kdokoliv všiml.

Když umístíte fotopast k domu, vyfotí každého vetřelce a jde tak o skvělé zařízení pro monitorování zlodějů, vandalů nebo třeba stalkerů. Fotopast je velmi odolná, vydrží venku fungovat nonstop za každého počasí. Může střežit domy, parkoviště, firemní budovy, sklady aj. Fotopast není drahá a už pomohla usvědčit noho lidí, protože je nejlepším důkazním materiálem. Fotopast nahrává snímky na paměťovou kartu, ale pokud má střežit pozemek, ne každý se chce zpětně dívat na fotografie zlodějů. Vyplatí se proto fotopast Bunaty s GSM modulem, která vám pořízené snímky okamžitě odešle formou MMS na telefon nebo na email. Budete tak mít neustálý přehled, co se na vašem pozemku děje. Na rozdíl od kamer si fotopasti nikdo nevšimne a stane se vaším třetím okem, které bude mít váš majetek pod kontrolou.