Seznamte se s alternativními způsoby přípravy kávy

Rádi byste si doma vykouzlili kvalitní šálek kávy, ale nechce se vám kupovat nový stroj do vaší kuchyně? Popřemýšlejte nad alternativními způsoby přípravy kávy, které nejsou tak finančně náročné na pořízení.

French press

French press se skládá ze skleněné konvičky, speciálního stlačovadla, které obsahuje filtrační sítko. Příprava kávy s french pressem je velmi rychlá. Stačí kávu vsypat, zalít vodou, promíchat a stlačit. Poté už si vychutnáváte šálek kvalitní kávy.

Moka konvička

Moka konvička je speciální konvice, do jejíž spodní části vsypete kávu, vlijete vodu a postavíte na sporák. Ve chvíli, kdy se začíná voda vařit, zvyšuje se tlak a vroucí káva se dostává ze spodní části do vrchní a vytváří se skvělá káva skrze zúženou část. Díky tomu si vychutnáte skvělou ranní kávu za pár minut.

Chemex

Zajímavou alternativou při přípravy filtrované kávy je chemex. Na přípravu kávy v chemexu budete potřebovat papírové filtry. Chemex vyniká především designem své nádobky, ale i tím, že vám vykouzlí kvalitní překapávanou kávu bez jediného zbylého zrníčka.