Užijte si parádní dovolenou v Chorvatsku!

Chorvatsko patří dlouhodobě k nejoblíbenějším turistickým destinacím, a to zejména pro tuzemské turisty. Každoročně jej navštíví desetitisíce českých občanů, kteří si zde užívají více či méně luxusní dovolené. Někteří z nich však řeší problémy s dopravou a ubytováním – a právě jim je určen tento článek, kde se vám pokusíme poradit.

Proč se vydat do Chorvatska?

Důvodů, proč se do Chorvatska vydat je opravdu mnoho. Jedním z hlavních argumentů je jeho dobrá dostupnost. Od České republiky totiž není tak daleko, a proto do něj dorazíte doslova za pár hodin. Další výhodou je naprosto ohromující příroda, neboť v Chorvatsku naleznete nádherné písčité pláže, azurově modré moře a několik ostrovů, kde můžete obdivovat místní kultury. Avšak asi tím nejpádnějším argumentem je otázka ceny. Za rozumnou cenu se vám totiž dostanete neskutečné péče v relativně luxusních hotelích.

Kde se v Chorvatsku ubytovat?

Možnosti ubytování v Chorvatsku jsou opravdu široké. Můžete bydlet jak v luxusních hotelích uprostřed krásných měst, tak například v přímořském apartmánu, kde budete mít písčitou pláž a klidné moře jako na dlani. V apartmánech naleznete veškeré vybavení, které budete při své dovolené potřebovat. Nechybí klimatizace, přístup na internet, ručníky a široké možnosti kulturního i sportovního vyžití. Některé z nich navíc disponují vlastní garáží, takže nebudete muset řešit otázku parkování svého vozidla.

Jak se do Chorvatska nejlépe dostat?

Autem do Chorvatska dojedete z kterékoli části naší země doslova za pár hodin. Před cestou si však prostudujte rozdíly například mezi naší a chorvatskou povinnou výbavou. Nezapomeňte na sjednání kvalitního pojištění. Co se týče finančních nákladů, tak ty jsou prakticky srovnatelné jako při cestě zájezdovým autobusem. Avšak autem probíhá cesta o dost rychleji a hlavně pohodlněji.

Chorvatsko patří k nejhezčím dovolenkovým destinacím a jistě si zaslouží návštěvu. Pokud tedy nevíte, kam se v létě vydat, Chorvatsko bude tou nejlepší variantou.