Vinylová podlaha

Současná nabídka podlahových krytin je natolik bohatá, že je mnohdy obtížné si vybrat tu nejvhodnější. Záleží na mnoha okolnostech, ale snad nejvíce na charakteru interiéru a zatíženosti jeho podlahy. Z hlediska požadovaných parametrů vychází ve většině případů jako vítěz vinyl. Jedná se o moderní materiál, který je víceúčelový a odolný proti oděru, takže vinylová podlaha je vhodná jak do domácnosti, tak do kanceláří, průmyslových hal i obchodních prostor, kterými projdou denně desítky až stovky lidí.

Přednosti vinylové podlahy

Vinylová podlaha působí luxusním dojmem a z mnoha důvodů její obliba stále roste. Jedná se o technologicky dokonalý výrobek a je perfektní volbou pro rychlý moderní životní styl. K výhodám vinylových podlah totiž patří m.j. minimální nároky na údržbu, k čemuž přispívá pokrytí povrchu PUR ochrannou vrstvou bránící zašpinění. Nemusíte se obávat ani pokládky vinylové podlahy, která je velice snadné a rychlé. K přednostem patří i poměrně nízká cena.

Další výhody vinylu

Vzhledově působí vinylová podlaha velice esteticky a navíc je ze všech ostatních umělých podlahových krytin nejzdravější. Neobsahuje totiž žádné ftaláty, rozpouštědla ani jiné škodlivé látky. Je vhodná i pro alergiky a také na dotek je velice příjemná a teplá. Ve všech směrech splňuje ty nejpřísnější limity.

Jaká je nabídka vinylových podlah

Rozeznáváme tři typy podlahy z vinylu, a sice vinylovou podlahu lepenou, plovoucí a samoležící. Všechny tři typy jsou vhodné do jakéhokoliv interiéru. Na výběr je ohromné množství vzorů i barevných provedení vinylu. To umožňuje každému zákazníkovi, aby si vybral podle svých představ a vytvořil si ve své domácnosti, kanceláři, obchodu nebo jiném prostoru perfektní a zároveň originální vinylovou podlahu. Z nepřeberné škály vzorů a typů vinylových podlah lze jmenovat například dokonalou imitaci dřeva, nebo kamenných či keramických obkladů. Zajímavostí je, že vinylová podlaha uvedené materiály dokonale napodobuje nejen celkovým vzhledem, ale dokonce i v drobné textuře.